Tlačová správa | Výhodnejšia a najlacnejšia ponuka elektriny a plynu od SSE, Tlačové správy, Médiá, Stredoslovenská energetika
  • Prejsť na

Tlačová správa | Výhodnejšia a najlacnejšia ponuka elektriny a plynu od SSE

2. decembra 2015

Výhodnejšia a najlacnejšia ponuka elektriny a plynu od SSE 

(Od 1.1.2016 znižujeme ceny elektriny a naďalej ostávame lacnejší v dodávke plynu) 

Spoločnosť Stredoslovenská energetika znižuje pre svojich odberateľov koncové ceny elektriny na rok 2016. Ceny medziročne poklesnú o približne 2%. 

K zníženiu cien pre budúci rok prispel najmä pokles ceny elektrickej energie na veľkoobchodnom trhu a výška nákladov súvisiacich s dodávkou elektriny. Uvedený pokles ceny elektriny pre rok 2016 nie je definitívny. Do značnej miery bude ovplyvnený výškou sieťových poplatkov a to predovšetkým výškou tarify za prevádzkovanie systému (podpora domáceho uhlia a OZE), o ktorej každoročne rozhoduje Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Stredoslovenská energetika premietla zníženie cien do taríf pre segment domácnosti a malé podniky. Naši zákazníci nemusia žiadať o zmenu ceny v ich tarife. SSE im cenu za elektrinu pre rok 2016 upraví automaticky. 

Nové cenníky pre rok 2016 sú k dispozícii na web stránke spoločnosti, v časti domácnosti/ceny/ceny 2016

Spoločnosť Stredoslovenská energetika naďalej okrem lacnejšej elektrickej energie garantuje svojim zákazníkom aj lacnejší plyn. Od 1.1.2016 SSE opäť znižuje ceny plynu pre domácnosti pričom celkové percento úspory so Stredoslovenskou energetikou pri medziročnom porovnaní s cenami dodávky od tradičného dodávateľa tak dosahuje dvojciferné hodnoty. Odberatelia SSE môžu naďalej využiť výhodnú ponuku a v závislosti od dĺžky viazanosti zmluvy získať zľavu. Napríklad domácnosti, ktoré používajú plyn aj na kúrenie (30 – 40 MWh/rok čo je 3165 – 4220 m3 plyn/rok) môžu ušetriť 70 až 90 € ročne. 

Obe výhodné ponuky od Stredoslovenskej energetiky môžu využiť aj všetci noví zákazníci. Stačí ak budú telefonicky kontaktovať zákaznícke centrum SSE kde získajú všetky potrebné informácie. Celý proces zmeny dodávateľa vybaví SSE za nich na základe splnomocnenia a prechod tak prebehne bez akýchkoľvek problémov.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.