Tlačová správa | SSE posiela prvé faktúry s novými cenami, Tlačové správy, Médiá, Stredoslovenská energetika
  • Prejsť na

Tlačová správa | SSE posiela prvé faktúry s novými cenami

14. marca 2017

SSE posiela prvé faktúry s novými cenami 

Domácnosti zaplatia v priemere o 6 % menej než pred rokom 

BRATISLAVA - Prvé opravné faktúry s novými cenami odídu zo Stredoslovenskej energetiky už v najbližších dňoch. Celková cena pre domácnosti klesla v porovnaní s rokom 2016 priemerne o 6 %. 

Na základe nových cenových rozhodnutí, ktoré vydalo ÚRSO pre väčšinu dodávateľov elektrickej energie, začala SSE po rozsiahlej úprave informačných systémov a prepočítavaní koncových cien a preddavkov posielať nové faktúry. 

Domácnosti, ktoré už dostali faktúry v januári alebo vo februári 2017, teraz dostanú opravné faktúry, zohľadňujúce nové ceny platné k 1.1.2017. V opravnej faktúre s novými cenami nájde zákazník výšku nového preddavku. Prípadný rozdiel, ktorý vznikol od začiatku roka, bude vo faktúre zohľadnený. 

Domácnosti, ktoré zatiaľ vyúčtovacie faktúry nedostali, dostanú nové faktúry so správnymi cenami. 

Pre podnikateľov a samosprávy s mesačnou fakturáciou, platí to isté ako pre domácnosti. To znamená, že im budú automaticky vystavené opravné faktúry. Podnikatelia, ktorých fakturácia prebieha na ročnej báze vždy k 31.12., ešte fakturovaní neboli. Bola im však
doručená vyúčtovacia faktúra za rok 2016, ktorú je potrebné uhradiť. 

SSE napriek tomu, že nová vyhláška vrátila výmery späť do roku 2016, ponúka svojim zákazníkom rady, tipy a návody ako ušetriť elektrickú energiu v domácnostiach. Ide nielen o pomoc pri správnom nastavení sadzby, ale aj o ponuku úsporných LED žiaroviek a certifikátov projektu „Zelená domácnostiam“. 

V prípade podnikateľov a samospráv poskytuje dodávateľ individuálne energetické poradenstvo, zahŕňajúce ponuku na vypracovanie energetického auditu, vystavenie energetického certifikátu a podobne.

Spoločnosť na stránke www.sse.sk v sekcii Potrebujete poradiť priebežne aktualizuje odpovede na najčastejšie otázky v súvislosti so zmenami cien v roku 2017.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.