Tlačová správa | SSE spolu s fenomenálnym Mariánom Čekovským a jeho hosťami získali pre deti s onkologickými ochoreniami 10 000 euro, Tlačové správy, Médiá, Stredoslovenská energetika
  • Prejsť na

Tlačová správa | SSE spolu s fenomenálnym Mariánom Čekovským a jeho hosťami získali pre deti s onkologickými ochoreniami 10 000 euro

21. januára 2020

Stredoslovenská energetika a. s. (SSE) v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina usporiadala vo štvrtok 27. 2. 2020 charitatívny koncert na podporu občianskeho združenia SVETIELKO NÁDEJE. Na úplne vypredanom koncertne pod dirigentskou taktovkou Adama Sedlického, okrem Mariána Čekovského, vystúpili Dalibor Karvay, prvý koncertný majster Viedenského symfonického orchestra, klavirista Ryan Martin Bradshaw, trinásťročný mimoriadny študent Vysokej hudobnej školy vo Viedni a Teo Gertler, jedenásťročný víťaz mnohých medzinárodných husľových súťaží. Špeciálnou hostkou bola Sisa Michalidesová, džezová flautistka.

Celý výťažok z predaja vstupeniek, 10 000 €, darovala SSE Svetielku nádeje, ktoré už roky pomáha deťom a ich rodinám postihnutých onkologickými ochoreniami. K výťažku zo vstupeniek pridáva Stredoslovenská energetika aj mimoriadny dar vo výške ďalších 10 000 €. Spolu tak na pomoc deťom postihnutým ťažkým onkologickým ochorením poputuje 20 000 €.

„Týmto výnimočným koncertom sme chceli rozsvietiť svetielko nádeje pre choré deti a ich rodiny,“ povedala hovorkyňa SSE Michaela Krivá. „Aktivity Svetielka nádeje a jeho predstaviteľov sú naozaj mimoriadne.“ Koordinátorka OZ SVETIELKO NÁDEJE Vanda Prandorfyová:

„Tento výnimočný koncert dopadol naozaj fantasticky. Z vyzbieraných peňazí zabezpečíme časť nákladov spojených s prevádzkou detského mobilného hospicu.“ Z koncertu odvysiela RTVS počas tohtoročných Veľkonočných sviatkov televízny záznam.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.