Tlačová správa | koncert Svetielko nádeje, Tlačové správy, Médiá, Stredoslovenská energetika
  • Prejsť na

Tlačová správa | koncert Svetielko nádeje

Žilina, 9. máj 2022

Stredoslovenská energetika pozýva: Marián Čekovský, Adriana Kučerová a ich hostia, mladé talenty, budú hrať pre Svetielko nádeje

Fenomenálny Marián Čekovský, svetová sopranistka Adriana Kučerová a detské talenty Ajna Marosz, Nora Lubbadová a Bratislavský chlapčenský zbor sa stretnú na pódiu Domu umenia Fatra v Žiline 13. júna. Výťažok z koncertu poputuje detským onkologickým pacientom a ich rodinám.

Stredoslovenská energetika v spolupráci so Štátnym komorným orchestrom Žilina pod vedením dirigenta Adama Sedlického usporiadajú v pondelok 13. 6. 2022 o 19.00 charitatívny koncert pre občianske združenie SVETIELKO NÁDEJE s naozaj hviezdnym obsadením. Okrem multitalentovaného Mariána Čekovského, ktorý koncert aj moderuje, a úžasnej Adriany Kučerovej na ňom vystúpi Bratislavský chlapčenský zbor, 12-ročná klaviristka Nora Lubbadová a 14-ročná flautistka Ajna Marosz.

Koncert financuje a celý výťažok zo vstupeniek daruje SSE Svetielku nádeje, ktoré už roky pomáha deťom a ich rodinám zo stredoslovenského kraja, postihnutým onkologickými ochoreniami.

„Pred dva a pol rokom, tesne pred pandémiou, sme v spolupráci so Svetielkom nádeje usporiadali premiérový benefičný koncert, ktorý sa stretol s veľkým nadšením,“ konštatuje hovorkyňa SSE Michaela Krivá. „Preto sme si chceli úspech z roku 2020 o ďalší rok zopakovať. Bohužiaľ, pandémia nám to neumožnila, no o to poctivejšie sme sa pripravili na ten tohoročný. A pevne verím, že finančný výťažok z koncertu pomôže Svetielku v realizácii nových projektov a tiež rodinám, ktoré to potrebujú.“

Koordinátorka podujatí OZ Svetielko nádeje Vanda Prandorfyová: „Za 20 rokov fungovania Svetielka nádeje sme mali množstvo pekných spoluprác a partnerov, no premiérový koncert mladých talentov, ktorý pre nás SSE usporiadala vo februári 2020, je jedným z najvydarenejších. Pandémia a teraz zdražovanie výrazne zasiahli do života rodín, ktorým Svetielko nádeje pomáha. Preto podporu a pomoc potrebujú možno viac ako kedykoľvek predtým. Aj vďaka podujatiam, ako je tento koncert, vieme pomáhať už dve desaťročia.“

Vďaka „koncertu nádeje“ v roku 2020 získalo Svetielko nádeje na svoju činnosť na vyzbieranom vstupnom a darom od Stredoslovenskej energetiky 20-tisíc eur.

Charitatívny koncert pre SVETIELKO NÁDEJE sa uskutoční v Žiline, v Dome umenia Fatra, v pondelok 13. júna 2022. Cena vstupeniek, ktorých celá suma pôjde na účet Svetielka nádeje, sa začína na 20 eurách a zakúpiť si ich môžete prostredníctvom www.navstevnik.sk alebo priamo v pokladni ŠKO.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.