Ceny a sadzby elektriny pre podnikateľov

Spravte výberom vhodnej sadzby prvý krok k optimalizácii nákladov na vašom odbernom mieste. Správny výber vám môže výrazne ušetriť firemné náklady na elektrinu. Štruktúra sadzieb je upravená na základe Rozhodnutia ÚRSO č. 0204/2017/E zo dňa 28. 2. 2017.

Návod, ako zistiť, či máte správnu sadzbu od SSE.

Základom pri využívaní elektriny je voľba vhodného produktu dodávky a distribučnej sadzby, ktorá závisí od účelu, na ktorý je elektrina využívaná (vykurovanie, verejné osvetlenie, bežná spotreba), od toho kedy elektrinu využívate (viaczmenné prevádzky, odber v nočných hodinách) a tiež od množstva, ktoré spotrebujete za rok. Správna voľba sadzby je základom optimalizácie nákladov za odber.

Sadzby na dodávku elektriny 

štruktúra ceny elektriny pre podnikateľov

Prehľadná ponuka sadzieb elektriny od SSE

Pripravili sme pre vás jasnú a prehľadnú ponuku našich sadzieb. V prípade, že sa predsa len budete potrebovať spýtať na niečo konkrétne, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom našej telefonickej linky 0850 123 555.

Sadzby za dodávku elektriny 

Názov sadzby pre podnikateľov,
organizácie a samosprávy

Názov sadzby pre malé
(regulované) podniky

Typ sadzby

Charakteristika produktu

Aktiv

DMP1

jednotarifná 

Pre odberné miesta so spotrebou prevažne v denných hodinách (od 6.00 do 22.00 hod.), vhodná hlavne na jednu pracovnú zmenu.

Klasik

DMP4

dvojtarifná 

Pre odberné miesta so spotrebou aj počas večerných a nočných hodín, pričom platnosť vysokej tarify je 16 hodín a nízkej tarify je 8 hodín denne, vhodná napr. pre odberné miesta s 2-3 pracovnými zmenami.

Komfort

DMP7

dvojtarifná 

Pre odberné miesta s priamovýhrevným vykurovaním, klimatizáciou alebo tepelným čerpadlom, so spotrebou aj počas večerných a nočných hodín. Nízka tarifa je poskytovaná minimálne 20 hodín denne.

Aku

DMP6

dvojtarifná 

Pre odberné miesta s prevažujúcou spotrebou počas večerných a nočných hodín, platnosť nízkej tarify spravidla 8 hodín denne vhodná hlavne pre odberné miesta s elektrickým akumulačným vykurovaním a elektrickým akumulačným ohrevom vody.

Element

DMP9

jednotarifná 

Výhradne pre nemerané zariadenia, t. j. pre odberné miesta bez elektromera (napr. svetelná signalizácia, svetelná reklama, hlásiče polície a poplachové sirény, atď.).

Panoramik

DMP10

jednotarifná 

Výhradne pre odberné miesta s verejným osvetlením s jednou cenou za dodávku elektriny od pondelka do nedele.

Ceny distribučných sadzieb nájdete na stránke príslušného prevádzkovateľa distribučnej sústavy: www.ssd.sk (Stredoslovenská distribučná, a. s.), www.vsds.sk (Východoslovenská distribučná, a. s.), www.zsdis.sk (Západoslovenská distribučná, a. s.).

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.