ZMENY V SADZBÁCH ZA ELEKTRINU. TÝKAJÚ SA AJ VÁS?

Pre rok 2021 nastalo viacero zmien týkajúcich sa cien a sadzieb za odber elektrickej energie. Pozitívnou správou je zníženie cien dodávky elektriny od SSE pre domácnosti v priemere o 8 %.

Vplyv na výhodnosť vašej aktuálnej sadzby však môžu mať aj zmeny, ktoré nastali na strane distribučnej spoločnosti – Stredoslovenská distribučná, a. s. (SSD). Uvedené zmeny sme, ako váš dodávateľ, povinní uplatňovať, preto by sme vás o nich radi bližšie informovali.

Sadzba DD3 dvojpásmová sadzba

Sadzba je naďalej vhodná pre odberateľov s podstatnou časťou spotreby elektriny v nízkej tarife (NT). Zmena je v dobe platnosti nízkej tarify.
Pôvodne 12-hodinová bola skrátená na 8 hodín. Ak je vaša spotreba elektriny prevažne počas dňa (v čase platnosti vysokej tarify 6.00 – 22.00) a nie v nočných hodinách (v čase platnosti nízkej tarify 22.00 – 6.00), overte si vhodnosť svojej sadzby.

Sadzba DD4 dvojpásmová sadzba pre akumulačné vykurovanie a ohrev vody

Sadzba je s platnosťou od 1. 4. 2021 vhodná aj pre nabíjacie stanice elektromobilov. Využívate elektromobil alebo plánujete jeho kúpu? Nabíjanie s touto sadzbou bude pre vás výhodnejšie. Viac o nabíjaní elektromobilov nájdete na sse.sk/nabijacky.

Sadzba DD7 dvojpásmová sadzba pre víkendový režim

Naďalej je vhodná pre odberné miesta s víkendovým režimom. Nízka tarifa (NT) je poskytovaná celoročne od piatka 15.00 hod. do pondelka 6.00 hod. Došlo však k zmenám cien za distribúciu elektriny. Najväčšia zmena nastala v cene za spotrebovanú elektrinu v čase mimo platnosti nízkej tarify. Ak využívate odberné miesto aj mimo víkendov, overte si vhodnosť svojej sadzby prostredníctvom kalkulačky na našej web stránke alebo vám radi poradíme v niektorom z našich zákazníckych centier.

Sadzba DD8 pre akumulačné vykurovanie

Pevná mesačná platba za distribúciu sa s platnosťou od 1. 4. 2021 zvýšila. Nová hodnota je 6,58 EUR s DPH.

Radi by sme vám pomohli a poradili s výberom vašej optimálnej sadzby, pretože vďaka správne zvolenej sadzbe dokážete znížiť svoje mesačné náklady na spotrebu energií.

TIP PRE VÁS:

Odporúčame vám, aby ste si na našej webovej stránke sse.sk/sadzby najskôr overili vhodnosť sadzby, ktorú aktuálne využívate.
V prípade, ak sa rozhodnete pre zmenu sadzby, môžete využiť zmenový formulár na stránke sse.sk/zmenaelektrina. Navštíviť môžete aj niektoré z našich zákazníckych centier, kde vám naši poradcovia ochotne pomôžu.

Kompletný cenník združenej dodávky elektriny nájdete na sse.sk/cennik-elektrina.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.