Ceny a sadzby elektriny pre domácnosti

Vyberte si vhodnú sadzbu a ušetrite náklady na elektrinu vo vašej domácnosti. Výber vhodnej sadzby je základom zníženia platieb za elektrinu na vašom odbernom mieste. Štruktúra sadzieb je upravená na základe Rozhodnutia ÚRSO č. 0204/2017/E zo dňa 28.2.2017.

Návod, ako zistiť, či máte správnu sadzbu elektriny

Základom pri využívaní elektriny v domácnosti je voľba vhodnej sadzby, ktorá závisí od účelu, na ktorý sa elektrina využíva (bežná spotreba, vykurovanie, ohrev vody) a od predpokladaného množstva elektriny, ktoré spotrebujete za rok. Správna voľba sadzby je totiž základom toho, ako docieliť nižšie náklady na odber elektriny vo vašom byte, dome alebo inej nehnuteľnosti.

Sadzby na dodávku elektriny 

Prehľadná ponuka sadzieb elektriny od SSE

Pripravili sme pre vás prehľadnú tabuľku sadzieb elektriny. Ku každej z nich sa uvádza, pre koho je sadzba určená. V prípade, že sa budete potrebovať na niečo konkrétne opýtať, neváhajte nás kontaktovať prostredníctvom našej telefonickej linky 0850 111 468.

Prehľad sadzieb 

Sadzba za dodávku elektriny

Typ sadzby 

Pre koho je sadzba vhodná

DD1

jednotarifná 

Pre domácnosti s nízkou spotrebou, ktoré využívajú elektrinu na osvetlenie a bežné domáce spotrebiče.

DD2

jednotarifná 

Pre domácnosti s vyššou spotrebou, ktoré využívajú elektrinu na osvetlenie a bežné domáce spotrebiče, ako je chladnička, umývačka, mikrovlnka, práčka, televízor, vysávač, rýchlovarná kanvica a pod.

DD3

dvojtarifná 

Pre domácnosti s elektrickými spotrebičmi, kde je predpokladaná vyššia spotreba v noci. Nízka tarifa je poskytovaná spravidla denne od 22:00 hod.
do 06:00 hod.

DD4

dvojtarifná 

Pre domácnosti, ktoré používajú na vykurovanie a ohrev teplej vody elektrické akumulačné spotrebiče a nabíjacie stanice pre elektromobily.

DD5

dvojtarifná 

Pre domácnosti s elektrickým priamovýhrevným vykurovaním, v ktorých sa na varenie, vykurovanie aj ohrev teplej vody používa len elektrina.

DD6

dvojtarifná 

Pre domácnosti s tepelným čerpadlom, v ktorých sa na varenie, vykurovanie aj ohrev teplej vody používa len elektrina.

DD7

dvojtarifná 

Pre chaty a chalupy využívané len cez víkendy.

DD8 dvojtarifná 

Pre domácnosti, ktoré používajú na vykurovanie a ohrev teplej vody elektrické akumulačné spotrebiče.

Pre priznanie sadzieb DD4, DD5, DD6 a DD8 je potrebné predložiť súhlas príslušného prevádzkovateľa distribučnej sústavy (PDS) s priznaním sadzby a doklady uvedené vo vyjadrení PDS k elektrickému vykurovaniu.

Každá sadzba má iný poplatok za spotrebované kWh a rozdielny mesačný poplatok za odberné miesto. Všetky ceny k sadzbám nájdete v aktuálnom cenníku:

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.