Fotovoltické panely

Nechajte klesať svoje náklady s každým východom slnka. Fotovoltické panely zachytia energiu aj keď je zamračené. Využite ekologický zdroj energie a premeňte
každodenné slnečné žiarenie na elektrickú
energiu pre vašu domácnosť.

Fotovoltické panely využívajú slnečné žiarenie na výrobu elektrickej energie. Táto efektívna a ekologická technológia poháňa malé kalkulačky, výškové budovy a napríklad aj vesmírne družice. Doma vám fotovoltický panel slnečné lúče premení na jednosmerný elektrický prúd, ktorý invertor následne pretransformuje na striedavý prúd pre domáce spotrebiče. Najväčší výkon technológie dosiahnete pri priamom slnečnom žiarení, no elektrinu získate aj keď bude zamračené. .

energeticky certifikat pre dom alebo byt

Pozrite si, ako prebieha inštalácia fotovoltických panelov

Kam sú vhodné fotovoltické panely

Fotovoltické panely sú vhodné na rodinné domy s dostatočne veľkou plochou strechy. Ak je váš dom orientový na juhozápad a nezatieňujú ho žiadne okolité stavby ani iné predmety na streche, tak je vhodný práve na vašu strechu. 

Ponuka fotovoltických zariadení od SSE

Vyberte si z našej ponuky fotovoltických zariadení. Ak naša ponuka nebude obsahovať zariadenie s výkonom, ktorý hľadáte, kontaktujte nás na emailovej adrese a vypracujeme vám individuálnu ponuku podľa vašich potrieb. 

Fotovoltické panely

Dôležité všeobecné fakty o technológii

 • Ide o ideálny alternatívny zdroj elektriny predovšetkým na dennú prevádzku domácich spotrebičov, ohrev vody aj pokrytie časti energie na vykurovanie.
 • Fotovoltickú inštaláciu môžete efektívne kombinovať s inými zariadeniami využívajúcimi obnoviteľné zdroje energie.
 • S batériami funguje fotovoltický systém ako záložný zdroj energie, čím zabezpečuje bezpečný chod spotrebičov pri prípadnom výpadku.
 • Prevádzka zariadenia je jednoduchá a bez potreby údržby.
 • Montáž fotovoltickej elektrárne trvá maximálne 2 dni a zvyčajne sa zaobíde bez zásahov do stavebnej konštrukcie domu.
 • Kvôli maximalizácii úspor je potrebné prispôsobiť spotrebu energie v domácnosti času na denný cyklus.
 • Investícia do fotovoltiky vám ročnou úsporou prináša minimálne 10 % zisk a zvyšuje hodnotu nehnuteľnosti.
 • Technológia je ekologická a neprodukuje žiadne škodlivé látky, emisie CO₂ či hluk.

Časti domácej fotovoltickej elektrárne

 1. Fotovoltické panely umiestnené na streche
 2. Inventor transformujúci jednosmerný prúd z fotovoltických panelov na striedavý prúd (240/380 V)
 3. Rozvodná skrinka napája jednotlivé spotrebiče v domácnosti.
 4. Akumulátor na uskladnenie nespotrebovanej energie na ďalšie použitie. Keďže technológia generuje elektrinu len počas dňa, je vhodné domáci fotovoltický systém rozšíriť o batérie. Vďaka nim je domácnosť energeticky sebestačnejšia a lepšie pripravená na neočakávané výpadky elektriny, napríklad pri extrémnych výkyvoch počasia.
Časti fotovoltiky

Získajte so SSE finančný príspevok na obnoviteľné zdroje energií v rámci dotačného programu Zelená domácnostiam II. Zabezpečíme celý proces zapojenia sa do programu – od žiadosti až po realizáciu riešenia pre rodinné domy*:

SSE ako spoľahlivý partner

* Máte záujem zapojiť sa do programu úspor Zelená domácnostiam II so SSE ako bytový dom? Kontaktujte nás na adrese zelena@sse.sk

Proces zapojenia sa do programu