SIEA oznámila novinky v projekte Zelená domácnostiam, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

SIEA oznámila novinky v projekte Zelená domácnostiam

10. 6. 2022

Slovenská inovačná a energetická agentúra oznámila všetkým záujemcom o získanie dotácie na inštaláciu zariadení, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie, že rozpočet projektu Zelená domácnostiam by mal byť navýšený o 30 miliónov eur na celkovú sumu 45 miliónov eur.

SIEA tak reaguje na výrazný záujem slovenských domácností, ktoré hľadajú možnosti, ako znížiť svoje náklady na spotrebu energií práve prostredníctvom ekologických riešení.

Zelený reštart projektu bude sprevádzať férovejšie rozdeľovanie podpory a zásadná zmena v tom, že o termíne vydania poukážok bude rozhodovať domácnosť po dohode so zhotoviteľom. Poukážky s platnosťou 3 mesiace budú vydané až vtedy, keď zhotovitelia, s ktorými sa domácnosti dohodnú, v informačnom systéme vydanie poukážky aktivujú a tak potvrdia, že sú schopní dodať zariadenie v stanovenom termíne. Ďalšou dôležitou zmenou je spôsob registrácie. Prihlásiť sa tentokrát môže každá domácnosť, ktorá má o inštaláciu podporovaných zariadení záujem.

Chceli by ste využívať zelené technológie vo svojej domácnosti?

Viac informácií získate na www.sse.sk/zelena, kde nám môžete nechať svoj kontakt. My vám zavoláme, poradíme s výberom vhodnej technológie a radi zodpovieme všetky vaše ďalšie otázky.

Zdroj: www.siea.sk

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.