Kotol na biomasu

Teplo domova vytvorené jedným zdrojom energie. Kotly na biomasu vám vyhrejú nie len vodu, ale aj radiátory a postarajú sa o príjemné teplo vo vašej domácnosti.

 
Kotly na biomasu sú alternatívnym zdrojom energie, určeným na úsporné a ekologicky šetrné vykurovanie rodinných domov a plne pokrývajú potrebu tepla a teplej vody v domácnosti. Sú určené na spaľovanie biomasy vo forme peliet, brikiet, štiepok, alebo kusového dreva so systémom splyňovania. Nie sú určené na spaľovanie alebo spoluspaľovanie fosílnych palív. 

energeticky certifikat pre dom alebo byt

Kam je vhodný kotol na biomasu?

 • Kde je dostatok priestoru na inštaláciu zariadenia a jeho obsluhu (dopĺňanie, paliva, vynášanie nespálených zvyškov..), a zároveň je priestor aj na skladovanie paliva.
 • Ak nemáte v domácnosti navrhnutý nízkoteplotný vykurovací systém ako napríklad podlahové kúrenie alebo stenové vykurovanie.
 • Ak nemáte v blízkosti plynovú prípojku.

Ponuka kotlov na biomasu od SSE

Vyberte si z našej ponuky kotlov. Ak nebude obsahovať zariadenie s výkonom, ktorý hľadáte, kontaktujte nás na emailovej adrese a vypracujeme vám individuálnu ponuku podľa vašich potrieb. 

Dôležité fakty o technológii

 • Biomasa, a teda vykurovanie peletami, je považovaná za CO 2 - neutrálne palivo s podstatným prínosom k ochrane ovzdušia. 
 • Biomasa je v posledných rokoch konkurencieschopnou alternatívou k tradičným fosílnym palivám (zemnému plynu, uhliu) aj vďaka emisným limitom a vzrastajúcim cenám. 
 • Vykurovacie zariadenia na drevné pelety spájajú špičkovú technológiu s najvyšším stupňom spoľahlivosti, jednoduchej obsluhy, vysokým komfortom a vynikajúcim dizajnom. 
 • Kotol na biomasu svojou technológiou šetrí životné prostredie, pričom užívateľovi ponúka komfort porovnateľný s kotlami na spaľovanie plynu. 
 • Získajte so SSE finančný príspevok na obnoviteľné zdroje energií v rámci dotačného programu Zelená domácnostiam II. Zabezpečíme celý proces zapojenia sa do programu – od žiadosti až po realizáciu riešenia pre rodinné domy*:

  SSE ako spoľahlivý partner

  * Máte záujem zapojiť sa do programu úspor Zelená domácnostiam II so SSE ako bytový dom? Kontaktujte nás na adrese zelena@sse.sk

  Proces zapojenia sa do programu

  Prihláste sa na odber noviniek do e-mailu
  Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej emailovej schránke
  Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.