Kotol na biomasu

Teplo domova vytvorené jedným zdrojom energie
teraz s dotáciou až 1 500 €. Kotly na biomasu
vám vyhrejú nie len vodu, ale aj radiátory
a postarajú sa o príjemné teplo vo vašej domácnosti.

 
Kotly na biomasu sú alternatívnym zdrojom energie, určeným na úsporné a ekologicky šetrné vykurovanie rodinných domov a plne pokrývajú potrebu tepla a teplej vody v domácnosti. Sú určené na spaľovanie biomasy vo forme peliet, brikiet, štiepok, alebo kusového dreva so systémom splyňovania. Nie sú určené na spaľovanie alebo spoluspaľovanie fosílnych palív. 

energeticky certifikat pre dom alebo byt

Dôležité fakty o technológii

 • Biomasa, a teda vykurovanie peletami, je považovaná za CO 2 - neutrálne palivo s podstatným prínosom k ochrane ovzdušia. 
 • Biomasa je v posledných rokoch konkurencieschopnou alternatívou k tradičným fosílnym palivám (zemnému plynu, uhliu) aj vďaka emisným limitom a vzrastajúcim cenám. 
 • Vykurovacie zariadenia na drevné pelety spájajú špičkovú technológiu s najvyšším stupňom spoľahlivosti, jednoduchej obsluhy, vysokým komfortom a vynikajúcim dizajnom. 
 • Kotol na biomasu svojou technológiou šetrí životné prostredie, pričom užívateľovi ponúka komfort porovnateľný s kotlami na spaľovanie plynu. 
 • Základné požiadavky na umiestnenie kotla

  Získajte so SSE finančný príspevok na obnoviteľné zdroje energií v rámci dotačného programu Zelená domácnostiam II. Zabezpečíme celý proces zapojenia sa do programu – od žiadosti až po realizáciu riešenia pre rodinné domy*:

  SSE ako spoľahlivý partner

  * Máte záujem zapojiť sa do programu úspor Zelená domácnostiam II so SSE ako bytový dom? Kontaktujte nás na adrese zelena@sse.sk

  Proces zapojenia sa do programu

  Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
  Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
  Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.