V aplikácii SSE PriceWatch nájdete už aj spotové ceny plynu, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

V aplikácii SSE PriceWatch nájdete už aj spotové ceny plynu

Aplikácia SSE PriceWatchMobilná aplikácia PriceWatch od Stredoslovenskej energetiky je už niekoľko rokov obľúbená a vyhľadávaná najmä v segmente veľkoodberateľov. Užívatelia v nej nájdu vždy exkluzívne a aktuálne informácie o trhových cenách energií a v súčasnosti navyše aj spotové ceny plynu.

Pre koho je aplikácia určená?

Aplikácia SSE PriceWatch je určená pre tých, ktorí chcú byť informovaní o aktuálnych cenách elektriny a plynu na forwardovom aj spotovom veľkoobchodnom trhu. Nájdete v nej prehľadné grafické aj tabuľkové zobrazenie aktuálnych cien s ďalšími užitočnými funkcionalitami, a to podľa úrovne prístupu. Užívateľ má k dispozícii základný alebo prémiový účet.

Chcem sa prihlásiť do aplikácie, ako to mám urobiť?

Pri prvom vstupe do aplikácie je dôležité, aby sa užívateľ zaregistroval, vyplnil základné údaje a zvolil si, či je alebo nie je zákazníckom SSE.

Ak patríte medzi zákazníkov SSE, aplikácia vám umožní zvoliť si, či chcete nakupovať energiu za fixné ceny (tzv. jednorazový nákup) alebo chcete nakupovať cez tranže.

Po registrovaní vám príde na e-mailovú adresu automatická správa pre potvrdenie registrácie. Následne sa môžete prihlásiť pod svojimi prihlasovacími údajmi. Všetci zákazníci SSE majú navyše možnosť získať prémiový prístup zadarmo. Ak máte záujem získať prémiový prístup, kontaktujte, prosím, svojho obchodného zástupcu, prípadne napíšte na biznis@sse.sk.

Aké produkty veľkoobchodného trhu sú v aplikácii aktuálne dostupné?

V základnom nastavení sa zobrazujú settlement ceny produktov CAL (kalendárny rok) z burzy EEX na 1, 2 a 3 roky dopredu. Pre elektrinu publikujeme cenu EEX-PXE-Slovakia, pre plyn EEX-CEGH. V rozšírenom nastavení sa zobrazujú aj settlement ceny kvartálnych, mesačných produktov a spotové ceny Day Ahead (ISOT pre elektrinu, CEGHDA pre plyn). Rozšírené nastavenie si môžete aktivovať cez tlačidlo menu, upraviť profil, jednoduchým kliknutím na „Chcem sledovať cenu kvartálnych, mesačných a spotových produktov“.

Ako si v grafe pozriem vývoj ceny energií za určité obdobie, napr. za rok?

Vďaka detailnému a interaktívnemu grafu môžete sledovať ceny komodít za obdobie 1, 3, 6 mesiacov alebo 1, 2 roky alebo YTD (od 1. januára bežného roku). Stačí kliknúť na konkrétne obdobie, tlačidlá sa nachádzajú nad grafom. Graf je možné zobraziť na celú obrazovku cez ikonku v pravom hornom roku grafu.  V bubline je uvedená posledná cena a prepočítaný priemer za zvolené obdobie.

Aké iné funkcie aplikácia SSE PriceWatch?

  • Notifikácie o záverečných cenách (settlement), dostávate v pracovné dni po 21.00.
  • Rubriky Infoservis a Píše SSE – aktuálne informácie o dianí vo svete energetiky.
  • Cieľová cena – nastavte si horný limit alebo spodný limit a zadajte sledovanú hodnotu. Aplikácia vás upozorní, ak sa settlement cena energií dostane na vami zadefinovanú úroveň.

Aplikáciu SSE PriceWatch si môžete bezplatne stiahnuť na:

 Aplikácia SSE PriceWatch  Aplikácia SSE PriceWatch

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.