Edukačná súťaž so Šťukesom pozná svojich víťazov | SSE

EDUKAČNÁ SÚŤAŽ SO ŠŤUKESOM POZNÁ SVOJICH VÍŤAZOV

Chladnička5. ročník edukačnej súťaže so Šťukesom, ktorej cieľom je deti materských škôl a žiakov 1. stupňa základných škôl hravou formou oboznámiť so základnými princípmi šetrenia energiami v každodennom živote, pozná svojich víťazov. Okrem inšpiratívnych detských kresieb nás opäť milo prekvapil veľký záujem o súťaž zo strany škôl.

S témou šetrenia energiami pomohol žiakom okrem ich pedagógov v školách aj kamarát Šťukes, a to formou zábavného komiksu s náučnými úlohami, kartovej hry „Žrúti energie“ a tiež sériou animovaných náučných videí. Na základe poznatkov, ktoré žiaci takouto formou získali, vytvorili kresby, z ktorých sa 15 prebojovalo do užšieho výberu. Tieto kresby boli súčasťou videa na našej facebookovej stránke Stredoslovenská energetika – SSE, za ktoré mohla verejnosť, v období od 9. 6. do 20. 6. 2023, hlasovať.

Udelené hlasy sme zodpovedne spočítali a je rozhodnuté!

Z atraktívnych finančných výhier v celkovej hodnote až 12 000 eur sa tento rok, pri príležitosti Šťukesových 5. narodenín, môžu tešiť tieto škôlky a školy:

1. miesto (výhra 4 000 eur): ZŠ Eliáša Lániho, Bytča (žiaci 1. B triedy): 643 hlasov,
2. miesto (výhra 3 000 eur): ZŠ s MŠ Olešná (deti z 2. triedy – Sovičky): 556 hlasov,
3. miesto (výhra 2 000 eur): SZŠ DSA Rozkvet, Považská Bystrica (žiačky Nela a Viktória): 355 hlasov,

4. miesto (výhra 600 eur): ZŠ F. Hrušovského, Kláštor pod Znievom (žiačky Alžbetka a Adelka): 325 hlasov,
5. miesto (výhra
600 eur): ZŠ Štúrova ul., Myjava (žiaci 2. B triedy): 303 hlasov,
6. miesto (výhra
600 eur): ZŠ Školská ul., Rovinka (žiaci 2. A triedy): 289 hlasov,
7. miesto (výhra
600 eur): ZŠ A. Sládkoviča, Sliač (žiaci 4. B triedy): 271 hlasov,
8. miesto (výhra
600 eur): ZŠ s MŠ Dlhé Pole (žiačky 2. A triedy): 251 hlasov.

Víťazným školám srdečne blahoželáme!

V zmysle poskytnutia finančnej výhry a knižného titulu pre šikovných žiakov školy s názvom „100 vecí, ktoré môžeš urobiť pre planétu“ budeme školy v najbližších dňoch kontaktovať e-mailom.

Veľká vďaka patrí zároveň aj školám, ktoré sa do užšieho výberu prebojovali, ale sa, žiaľ, vzhľadom na získaný počet hlasov, neumiestnili na prvých ôsmich miestach. Kolektívom žiakov týchto škôl zasielame za ich snahu a kreativitu darček v podobe náučnej stavebnice „Zelená energia“, v rámci ktorej sa žiaci dozvedia, ako sa vytvára elektrina z vody, ako zostaviť hybridný motor, solárne hodiny a ďalšie zelené projekty.

Za úsilie, čas a energiu venovanú súťaži posielame veľké ĎAKUJEME zároveň všetkým školám a ich pedagógom, ktoré prijali našu tohtoročnú výzvu a zapojili sa do súťaže.

Učte deti šetriť energiou

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.