Dôležitá informácia pre podnikateľov: Od 1. 5. 2023 dochádza k zníženiu vybraných sieťových poplatkov, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Dôležitá informácia pre podnikateľov: Od 1. 5. 2023 dochádza k zníženiu vybraných sieťových poplatkov

28. 4. 2023

K zníženiu vybraných sieťových poplatkov na úroveň cien platných v roku 2022 dochádza na základe novely nariadenia vlády 465/2022 Z. z., ktorým sa ustanovujú maximálne ceny pre časť regulovanej dodávky elektriny a plynu pre vybraných koncových odberateľov a výšky taríf pre domácnosti a vybraných odberateľov elektriny.

Výška tarify za prevádzkovanie systému (TPS), tarify za systémové služby (TSS) a tarify za straty pri distribúcii sa tak vráti na úroveň roka 2022 pre všetkých odberateľov (doteraz len pre domácnosti a vybraných zraniteľných odberateľov – sociálne zariadenia a domové kotolne). Uvedená zmena sa týka výhradne odberu elektriny.

Zo strany našich zákazníkov nie je v tejto súvislosti potrebná žiadna aktivita. Znížené sieťové poplatky budú uplatnené automaticky pre fakturáciu od 1. 5. 2023.

Výšku svojich preddavkových platieb, faktúry a spotrebu na svojich odberných miestach nájdete v zákazníckej eZóne SSE, cez ktorú zrealizujete úhrady svojich platieb rýchlo a jednoducho online.

Viac informácií o situácii na trhu a cenách energií 2023 pre podnikateľov a organizácie pravidelne aktualizujeme na našej stránke www.sse.sk/otazkyodpovede.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.