Znižujeme ceny elektriny a plynu pre domácnosti v roku 2021, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Znižujeme ceny elektriny a plynu pre domácnosti v roku 2021

14. 1. 2021

Vážení zákazníci,

rok 2021 nám prináša rôzne obmedzenia a negatívne situácie. My v SSE sme radi, že naše ceny pre domácnosti do tejto kategórie nepatria. Na burze, kde pre vás nakupujeme elektrinu aj plyn, boli ceny priaznivé, a preto vám môžeme priniesť v tomto roku nižšie ceny za dodávku elektriny aj plynu a odľahčiť tak váš rodinný rozpočet. Dodávková časť tvorí približne 1/3 koncovej ceny elektriny, ktorú platíte vo svojich faktúrach. Výsledné percento zníženia ale závisí aj od ďalších regulovaných poplatkov, predovšetkým za distribúciu elektriny a tzv. tarifu za prevádzkovanie systému, ktorých výšku SSE ako dodávateľ neovplyvňuje a ich prijímateľom sú iné spoločnosti, resp. štátny rozpočet.

V prípade elektriny znižujeme od 1. 1. 2021 naše ceny dodávky v priemere o 8 %. Zníženie cien dodávky elektriny sa dotkne všetkých zákazníkov spoločnosti SSE, a. s., bez ohľadu na konkrétnu sadzbu. Najväčšie zníženie, až 11 %, sa bude týkať zákazníkov s tepelným čerpadlom a sadzbou DD6. Ich ročná úspora v priemere dosiahne až 90 eur. Ďalšími skupinami so zaujímavým znížením sú zákazníci v sadzbách DD3, DD4 „nočný prúd“ a vykurovacími sadzbami DD5, DD8 s úsporou okolo 8,5 %. V závislosti od veľkosti spotreby zaplatia ročne o 20 až 50 eur menej. U zákazníkov využívajúcich elektrinu pre bežné použitie v bytoch alebo domoch so sadzbou DD2 predstavuje pokles ceny dodávky takmer 7 %.

Pri porovnaní koncových cien, vrátane všetkých regulovaných poplatkov, je medziročný pokles na úrovni 4 – 6 % v závislosti od konkrétnej tarify. Na strane distribúcie sa okrem cien zmenili aj podmienky využívania niektorých sadzieb, čo môže mať vplyv na výhodnosť aktuálnych sadzieb, ktoré domácnosti využívajú pri odbere elektriny. Týka sa to najmä sadzieb D3, D4, D7 a D8, pričom našim zákazníkom poskytneme poradenstvo, aby bol odber elektriny pre nich čo najvýhodnejší.

V porovnaní s elektrinou ceny plynu na burze poklesli ešte výraznejšie, preto cenu dodávky plynu znižujeme v priemere o 26 %. Opäť platí, že dodávková časť je súčasťou celkovej ceny plynu, ktorú platíte vo svojich faktúrach, preto výsledné percento závisí aj od ostatných zložiek ceny, ktoré SSE neovplyvňuje. Dôležité je tiež, že ceny plynu od SSE budú aj pre rok 2021 výhodnejšie. Dodatočná zľava, ktorú majú naši existujúci a aj noví zákazníci, je až do 6 % v porovnaní s dominantným dodávateľom plynu.

Okrem bezpečnej dodávky energií vám v tomto roku radi poradíme aj s tým, ako energie využívať úsporne. Naši pracovníci zákazníckych centier vám ochotne vysvetlia možnosti úspor a tiež aktuálne zvýhodnené ponuky, vďaka ktorým môžete ušetriť na platbách za elektrinu a plyn. Všetky kontakty na naše zákaznícke centrá nájdete na sse.sk/zakaznicke-centra. Využiť môžete aj našu zákaznícku linku alebo špecializovaný tím pracovníkov, ktorí vám osobne poradia aj priamo u vás doma.

Ďakujeme vám za vašu dôveru.

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.