SIEA oznámila ďalšie pokračovanie projektu Zelená domácnostiam, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

SIEA oznámila ďalšie pokračovanie projektu Zelená domácnostiam

26. 4. 2022

Slovenská inovačná a energetická agentúra oznámila všetkým záujemcom o získanie dotácie na inštaláciu zariadení, ktoré využívajú obnoviteľné zdroje energie, že spúšťa už tretie pokračovanie projektu Zelená domácnostiam. SIEA tak reaguje na výrazný záujem slovenských domácností, ktoré hľadajú možnosti, ako znížiť svoje náklady na spotrebu energií práve prostredníctvom ekologických riešení. Doposiaľ bolo v projekte Zelená domácnostiam podporených viac ako 36 000 nových inštalácií.

V treťom projekte bude na poukážky k dispozícii viac ako 15,8 mil. €. Domácnosti môžu svoje žiadosti na inštaláciu kotlov na biomasu podávať od 2. mája 2022, na fotovoltické panely od 4. mája 2022. Zásobníky na podávanie žiadostí pre slnečné kolektory budú otvorené od 9. mája 2022 a pre tepelné čerpadlá od 11. mája 2022. Žiadosti bude možné vypĺňať vždy v určený deň do 15. hodiny.

Všetky podmienky na získanie štátnej dotácie zostávajú nezmenené. Slovenské domácnosti si môžu podať žiadosť elektronicky. Prostredníctvom systému je možné svoju žiadosť aj priebežne sledovať a upravovať. Samotnú inštaláciu je následne potrebné uskutočniť do troch mesiacov od vydania poukážky.

Nezmenená ostáva aj výška štátnej dotácie. Pri slnečných kolektoroch ide o príspevok najviac 1 750 €, pri fotovoltických paneloch a kotloch na biomasu 1 500 € a pri tepelných čerpadlách 3 400 €.

Chceli by ste využívať zelené technológie vo svojej domácnosti?

Viac informácií získate na www.sse.sk/zelena, kde nám môžete nechať svoj kontakt. My vám zavoláme, poradíme s výberom vhodnej technológie a radi zodpovieme všetky vaše ďalšie otázky.

Zdroj: www.siea.sk

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.