Edukačná súťaž so Šťukesom je tu opäť! Zapojte do nej aj svoju školu!

11. 12. 2020

Potreba energetickej efektívnosti rastie z celosvetového hľadiska doslova každý deň. Preto sme sa rozhodli otvoriť už tretí ročník úspešnej edukačnej súťaže pre školy, ktorej hlavným hrdinom je kamarát detí – vypínač Šťukes. Cieľom súťaže je v téme šetrenia energiou prostredníctvom materských a základných škôl (1. – 4. ročník) edukovať tých najmladších – našu budúcu generáciu.

Šťukes učí šetriť energiou

Vypínač Šťukes je zábavný spoločník detí, ktorý celý deň sedí na stene a všíma si všetkých vôkol seba, či šetria energiou. Dospelí, ale niekedy aj deti, ho často prehliadajú, a tak sa rozhodol, že to zmení. S deťmi sa vypínač
Šťukes rýchlo skamaráti a vysvetlí im, ako môžu aj ony, pomocou jednoduchých rád a trikov, každý deň šetriť energiou.

Ako sa môžete do súťaže so Šťukesom zapojiť?

Škola, ktorá sa do súťaže zapojí, môže vyhrať jednu z ôsmich cien v celkovej hodnote 10 000 €, a to na čokoľvek!

Stačí, ak sa jej žiaci za pomoci pedagógov a našich edukačných podkladov (brožúrka so zábavnými úlohami, pexesonáučné videá), vzdelajú na tému šetrenia energiami a nadobudnuté vedomosti a svoju kreativitu pretavia do tvorby kolektívneho školského časopisu.

Finančné výhry od SSE sú atraktívne:

1. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 3 500 eur

2. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 2 500 eur

3. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 1 500 eur

4. – 8. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 500 eur


Predošlé ročníky súťaže so Šťukesom mali veľký úspech

Do predošlých ročníkov súťaže sa zapojilo takmer 200 škôl, pričom tie víťazné od nás získali finančné odmeny v celkovej výške až 16 000 eur, a to na čokoľvek! Originálne žiacke diela, ktoré nám prišli do minuloročných ročníkov súťaže, si môžete pozrieť na našom FB profile Stredoslovenská energetika – SSE, časť Ako nás Šťukes naučil šetriť energiou, alebo na tejto webovej stránke.

Všetky dôležité informácie o tom, ako môžete do súťaže jednoducho zapojiť aj svoju školu, nájdete na www.sse.sk/stukes. Držíme vám palce!

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.