Zelená energia je teraz ešte dostupnejšia, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Zelená energia je teraz ešte dostupnejšia

21. 10. 2020

V súčasnosti sa čoraz viac oplatí mať spotrebu energií vo svojej domácnosti pod kontrolou. Ideálne je disponovať aj vlastným zdrojom elektriny alebo tepla, vďaka čomu si veľkú časť spotreby môžete ovplyvniť aj sami. 

Od júna 2020 si môžete požiadať o pridelenie poukážok na inštaláciu zariadení využívajúcich obnoviteľné zdroje energie. Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zjednodušila podávanie žiadostí a umožnila plynulejšie vydávanie poukážok. Pre všetky žiadosti, ktoré čakajú v zásobníku, sú prostriedky automaticky rezervované. Tohtoročný zásobník pre tepelné čerpadlá a kotly na biomasu je naplnený, preto svoju žiadosť o príspevky na tieto zariadenia budete môcť zaregistrovať na budúci rok.

Financovanie dostupné pre každého

Stredoslovenská energetika teraz umožňuje nákup zelených technológií aj na splátky. Vďaka tejto možnosti financovania sú zelené technológie – solárne panely, tepelné čerpadlá, fotovoltické panely či kotol na biomasu, oveľa dostupnejšie. Výšku splátky si vyberiete presne podľa svojich predstáv a všetky potrebné formality vybavíte komfortne aj z pohodlia svojho domova. Výhodou nákupu na splátky so SSE je tiež rozloženie investície na dlhšie obdobie, možnosť nastaviť si voliteľný počet splátok, splácanie mimoriadnymi splátkami bez sankcií a dobrá úroková sadzba.

Komfortná, rýchla a komplexná realizácia vďaka SSE

Kvalifikovaní SSE špecialisti vám pomôžu s výberom vhodnej technológie, poradia s nákupom na splátky a pripravia riešenie priamo na mieru. Stredoslovenská energetika poskytuje komplexný servis od podania žiadosti cez vybavenie administratívnych náležitostí po odbornú pomoc s technickou realizáciou.

Zaujali vás zelené technológie a chceli by ste ich využívať aj vo svojej domácnosti?

Viac informácií získate na www.sse.sk/zelena, kde nám môžete nechať svoj kontakt. My vám zavoláme, poradíme s výberom vhodnej technológie a radi zodpovieme všetky vaše ďalšie otázky.

Finančný príspevok na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach je poskytovaný z finančných prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR, prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia v rámci národného projektu Zelená domácnostiam II.

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.