Zelená energia aj vo vašom dome či byte: Takto ju získate rýchlo a jednoducho, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Zelená energia aj vo vašom dome či byte: Takto ju získate rýchlo a jednoducho

6. 5. 2021

Čoraz viac ľudí sa v súčasnosti snaží žiť tak, aby ich spôsob života čo najmenej zaťažoval životné prostredie. Patríte medzi nich aj vy? Ak áno, potom vás určite osloví možnosť využívať vo svojej domácnosti 100 % ekologickú elektrinu.

Čoraz viac ľudí sa v súčasnosti snaží žiť tak, aby ich spôsob života čo najmenej zaťažoval životné prostredie. Patríte medzi nich aj vy? Ak áno, potom vás určite osloví možnosť využívať vo svojej domácnosti 100 % ekologickú elektrinu.

Elektrina z obnoviteľných zdrojov, získaná pomocou vetra, slnka či vody, je čoraz populárnejšia. Jej výroba totiž predstavuje podstatne menšiu záťaž pre životné prostredie. Elektrinu vyrobenú výhradne z obnoviteľných zdrojov na Slovensku môžete využívať vo svojej domácnosti už dnes a posunúť tak svoju snahu o ekologickú domácnosť na vyššiu úroveň.

Pýtate sa, ako si môžete byť naozaj istí, že práve „vaša“ elektrina je vyrobená 100 % ekologicky? Je fakt, že elektrické rozvody sú pre všetkých dodávateľov energie spoločné. Prúdi a mieša sa v nich elektrina získavaná v rôznych elektrárňach – od vodných až po atómové. Nie je možné zabezpečiť, aby napríklad elektrina vyrobená vo vodnom diele Gabčíkovo „pritiekla“ sieťou presne do vašej zásuvky.

Ak sa však rozhodnete pre ekologický zelený variant elektriny, získate záruku, že spotreba elektrickej energie vo vašej domácnosti bude 100 % krytá elektrinou z obnoviteľných zdrojov. Pôvod elektriny z obnoviteľných zdrojov je garantovaný tzv. zárukami pôvodu, ktoré vydáva lokálny organizátor trhu OKTE (Organizátor krátkodobého trhu s elektrinou). Tieto záruky následne kupuje pre svojich zákazníkov dodávateľ. Čím väčší bude záujem o zelenú energiu, tým väčší bude aj tlak na zvýšenie produkcie ekologickej elektriny vyrobenej bez emisií a nepriaznivých vplyvov na naše životné prostredie.

Zelenšia budúcnosť pre váš domov a prírodu

Pomocou vody, vetra či slnka môžete pohodlne získavať energiu, a pritom znižovať emisie oxidu uhličitého do ovzdušia o 106,7 kg za každú minutú megawatthodinu elektriny. A práve čistý vzduch a znižovanie uhlíkovej stopy je nesmierne dôležité nielen z hľadiska ochrany nášho zdravia, ale aj z pohľadu globálnej klímy, ktorá ovplyvňuje celý svet.

Premeňte svoju domácnosť na zelenú

Možnosť odoberať 100 % ekologický variant elektrickej energie poskytuje aj Stredoslovenská energetika vďaka službe Zelená energia od SSE. Môžete ju využívať, či bývate v dome, alebo v byte, a jej aktivovanie zvládnete aj z pohodlia svojho domova. Stačí vyplniť formulár a okrem dobrého pocitu, že prispejete k ochrane životného prostredia a získate imidž zelenej domácnosti, podporíte aj rozvoj zelených elektrární na Slovensku.

VIAC O ZELENEJ ENERGII

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.