Vypínač Šťukes radí, ako šetriť energiou od SSE, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Vypínač Šťukes radí, ako šetriť energiou od SSE

Ako potreba, tak aj spotreba energií rastie vo svete neustále. Počas dňa každý z nás využíva vo svojej domácnosti množstvo elektrických spotrebičov – do chladničky si ukladáme potraviny, na elektrickej varnej doske si z nich uvaríme chutný obed a následne riad umyjeme v teplej, ohriatej vode.

Ak sa chcete aj vy spolu s deťmi zábavnou formou dozvedieť, ako môžete vo vlastnej domácnosti na energiách ľahko ušetriť, pozrite si Šťukesove náučné videá! Vypínač Šťukes v nich hravo radí, ako šetriť energiou pri svietení, varení, sprchovaní a ďalších domácich činnostiach.


Videá:


Šťukes učí deti, ako správne svietiť

Šťukes učí deti, ako správne svietiť


Šťukes učí deti, ako správne vyhrievať izbu

Šťukes učí deti, ako správne vyhrievať izbu


Šťukes učí deti, ako správne otvárať chladničku

Šťukes učí deti, ako správne otvárať chladničku


Šťukes učí deti, ako správne pomáhať pri varení

Šťukes učí deti, ako správne pomáhať pri varení


Šťukes učí deti, ako sa správne sprchovať

Šťukes učí deti, ako sa správne sprchovať

 

Keďže v SSE sme si vedomí, že deti v každom veku sú vnímavé a učenlivé, pripravili sme pre ne a školy, ktoré navštevujú, už druhý ročník edukačnej súťaže na tému šetrenia energiami.

Súťažnou úlohou pre deti je v tomto roku vytvorenie originálnych kolektívnych koláží na tému „Ako každý deň šetríme energiou?“.
S pomocou pedagógov a edukačných materiálov od SSE sa deti naučia, ako málo stačí, aby energiou mohli šetriť aj ony. Tešíme sa, že sa do tejto súťaže zapojilo už viac ako 90 škôl z celého Slovenska!

Zo zaslaných koláží od škôl postúpi tých 15 najoriginálnejších do užšieho výberu a 8 z nich – tých najviac „lajkovaných“, získa od SSE finančné výhry v celkovej výške až 10 000 EUR na čokoľvek!
O to, ktoré školy výhru získajú, sa môžete svojím hlasom jednoducho pričiniť aj vy! Stačí, ak v čase od 17. 3. do 29. 3. 2020 navštívte našu facebookovú stránku Stredoslovenska energetika – SSE a za svojho favorita zahlasujete. Môžete tak pomôcť škole, ktorú navštevuje práve vaše dieťa.
Na našej facebookovej stránke nájdete aj množstvo ďalších rád a tipov, ako šetriť energiou.

Viac informácií o súťaži so Šťukesom, určenej pre materské školy a 1. – 4. ročník základných škôl, nájdete na www.sse.sk/stukes.


Pozrite si tiež detské kresby vypínača Šťukesa zo súťažného kola v roku 2019.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.