Úsporou energie k veľkým veciam

Adam Žampa a druhý najväčší dodávateľ energie na Slovensku dokazujú, že šetrenie energie má svoje výhody.

Šetrenie energií sa hodí nielen v domácnosti, ale aj v športe. Svoje o tom vie aj najúspešnejší slovenský lyžiar Adam Žampa. Internetom aktuálne koluje zaujímavé video, kde Adam lyžuje hore svahom! Video predstavuje okrem tohto kaskadérskeho kúsku aj sponzorskú spoluprácu Stredoslovenskej energetiky a slovenskej mužskej lyžiarskej jednotky.

Športovec musí mať dobrú energiu

SSE sa koncom minulého roka rozhodla sponzorovať slovenského reprezentanta v zjazdovom lyžovaní Adama Žampu a spolu s ním aj aktivity zamerané na podporu mladých lyžiarov Žampa cup, ktoré Adam realizuje spolu s mladším bratom Andreasom. Obaja s tretím bratom Teom sú už štvrtou generáciou lyžiarov v rodine. SSE v Adamovi našla ideálneho športovca, s ktorým majú – nielen čo sa energie týka - veľa spoločného. Budúci lyžiar vyrastal ako tatranské dieťa s množstvom odhodlania, ktoré investoval správnym smerom. Určite aj vďaka správnemu rozloženiu síl a energie sa mu podarilo vyhrať slalomové kolo v disciplíne superkombinácia na zimnej Olympiáde v Soči. Vášeň, obetavosť a životná energia zaradila Adama Žampu k špičke slovenského zjazdového lyžovania a piate miesto z Olympiády ho bezpochyby zapísalo aj medzi najlepších svetových lyžiarov.

SSE a Žampa majú veľa spoločného

Každý profesionálny športovec vie, že za úspechmi stojí aj správne hospodárenie s časom a energiou. Nemôže si dovoliť mrhať ju na zbytočnosti, ak chce podávať špičkové výkony. Ako športovec si Adam tento postoj k životu zachoval a preto je u neho energia a jej šetrenie vždy aktuálna téma.

So Stredoslovenskou energetikou majú podľa vlastných slov bratia Žampovci veľa spoločného. Okrem športových úspechov myslia aj na motiváciu najmladšej generácie, aby deti začali premýšľať trochu inak, než väčšina ľudí a aby nechali tablety a mobily doma a vyrazili von za športom. Preto s bratom Andreasom už šesť rokov organizujú Žampa cup, preteky v paralelnom slalome, kde sa mladí lyžiari stretávajú s lyžiarskymi hviezdami.

Na svahu sa im snažia vnuknúť myšlienku, že lyžovanie, a vôbec šport a pohyb, je skvelá vec a mala by byť súčasťou života. SSE sa zase snaží mladých naučiť šetriť energiou, ukázať im prečo je to potrebné a prečo by sa to tiež malo stať samozrejmou súčasťou života. Aj vďaka sponzorskej spolupráci so SSE majú všetci návštevníci Žampa cupu štartovné zadarmo, čo každoročne zvyšuje počet účastníkov.

Správna motivácia otvára oči

„Popri športe a všetkých povinnostiach som sa o šetrenie energiami veľmi nezaujímal. Ale táto spolupráca otvorila oči aj mne,“ pochvaľuje si spoluprácu so SSE Adam Žampa.

Motivovať ľudí už odmala k pozitívnemu prístupu k životnému prostrediu a šetreniu energií má Stredoslovenská energetika ako jednu z priorít. Pomocou programu Šťukes vedie deti k energetickej efektívnosti pri hospodárení s elektrinou. Vypínač Šťukes formou hravých online videí učí deti šetriť a dokazuje, že to môže byť dokonca zábavné.

 

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.