SIEA uvoľňuje ďalšie financie na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

SIEA uvoľňuje ďalšie financie na inštaláciu zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach

28. 1. 2021

SIEA sa rozhodla uvoľniť ďalšie financie na inštaláciu zariadení využívajúcich obnoviteľné zdroje energie v slovenských domácnostiach. Žiadosti o poukážky z projektu Zelená domácnostiam II bude možné znovu podať od februára 2021.

„Sme radi, že aj napriek zložitej situácii záujem o túto formu podpory pretrváva, a preto dopĺňame do zásobníkov 10,8 milióna €, čo sú všetky voľné prostriedky, ktoré sú momentálne v projekte k dispozícii. Aj naďalej ponechávame predĺženú platnosť poukážok na 5 mesiacov, aby mali domácnosti dostatok času na zabezpečenie inštalácie zariadení. Žiadosti o preplatenie vybavujeme priebežne s rešpektovaním protiepidemiologických opatrení,“ uviedol generálny riaditeľ SIEA Peter Blaškovitš.

Aktuálne je na tepelné čerpadlá vyčlenená suma 6 mil. €, na slnečné kolektory 1,7 mil. €, na kotly na biomasu 1,5 mil. € a na fotovoltické panely 1,6 mil. €.

Maximálny príspevok na tepelné čerpadlá je 3 400 €, príspevok na slnečné kolektory je vo výške 1 750 € a na inštaláciu fotovoltických panelov a kotlov na biomasu môžete získať príspevok až 1 500 €.

Aj v roku 2021 vám pomôžeme zaregistrovať vašu žiadosť prostredníctvom elektronického systému s využívaním zásobníkov, ktoré sa pre jednotlivé zariadenia budú otvárať postupne s postupným vydávaním poukážok. Zásobníky sa budú otvárať v rovnakom čase, vždy o 15. hodine, a svoje žiadosti o poukážky môžete registrovať:

  • fotovoltické panely od 8. 2. 2021,
  • slnečné kolektory od 10. 2. 2021,
  • tepelné čerpadlá od 15. 2. 2021,
  • kotly na biomasu od 17. 2. 2021.

S výberom vhodnej technológie vám kvalifikovaní SSE špecialisti radi pomôžu, poradia tiež s nákupom na splátky a pripravia riešenie priamo na mieru. Stredoslovenská energetika poskytuje komplexný servis od podania žiadosti cez vybavenie administratívnych náležitostí po odbornú pomoc s technickou realizáciou.

Zaujali vás zelené technológie a chceli by ste ich využívať aj vo svojej domácnosti?

Viac informácií získate na www.sse.sk/zelena, kde nám môžete nechať svoj kontakt. My vám zavoláme, poradíme s výberom vhodnej technológie a radi zodpovieme všetky vaše ďalšie otázky.

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.