SIEA oznámila, že zásobník na fotovoltické panely je naplnený, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

SIEA oznámila, že zásobník na fotovoltické panely je naplnený

Možnosť získať finančný príspevok na inštaláciu zelených technológií využívajú slovenské domácnosti čoraz viac. Svedčí o tom aj množstvo registrovaných žiadostí a rýchlosť, akou sa zásobníky pre jednotlivé technológie napĺňajú.  

SIEA všetkým záujemcom o získanie dotácie oznámila, že zásobník na fotovoltické panely je do 15. 12. 2021 oficiálne pozastavený. Do tohto dátumu nie je možné podávať nové žiadosti na vydanie poukážok na fotovoltické panely do zásobníka. Všetky termíny nasledujúcich oprávnených období budú zverejnené pred skončením aktuálnych.

Na tento rok bola do zásobníkov doplnená suma 10,8 mil. €, z ktorej bolo na fotovoltické panely vyčlenených 1,6 mil. €. V súčasnosti je v zásobníku zaregistrovaných 825 nových žiadostí o vydanie poukážok na fotovoltické panely v hodnote viac ako 1,2 mil. €, pričom niektoré poukážky boli už vydané.

Všetky zostávajúce finančné prostriedky z projektu Zelená domácnostiam II. boli zaradené do zásobníkov k februáru 2021. Nevyužité prostriedky budú presunuté do ďalšieho oprávneného obdobia. Aktuálne oprávnené obdobie všetkých zásobníkov je do 15. 12. 2021.

Chceli by ste využívať zelené technológie vo svojej domácnosti?

Viac informácií získate na www.sse.sk/zelena, kde nám môžete nechať svoj kontakt. My vám zavoláme, poradíme s výberom vhodnej technológie a radi zodpovieme všetky vaše ďalšie otázky.

Zdroj: www.siea.sk

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.