Rovnaká, a predsa iná – Zelená energia od SSE, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Rovnaká, a predsa iná – Zelená energia od SSE

11. 10. 2021

Snažíte sa o zdravý životný štýl a ekologickú domácnosť? Ak je vám blízka ekológia, separovanie odpadu či ochrana prírody a uprednostníte prírodný produkt pred priemyselne spracovaným, zaiste patríte do stále sa rozrastajúcej skupiny obyvateľov našej planéty, ktorým jej osud nie je ľahostajný.

Vedeli ste, že svoje úsilie o ekologickú domácnosť môžete posunúť ešte o úroveň vyššie a rovnako zodpovedne uvažovať aj o dodávke elektriny? So službou Zelená energia od SSE môžete teraz odoberať elektrinu, ktorá bola vyrobená výhradne na Slovensku z obnoviteľných zdrojov (OZE). Zelená energia od SSE pritom bude vašu práčku, umývačku či televízor poháňať rovnako spoľahlivo ako tá z konvenčných zdrojov a všetky spotrebiče v domácnosti sa stanú o niečo ekologickejšie.

Podiel zelenej elektriny vyrobenej z obnoviteľných zdrojov energie predstavuje asi 25 % z celkovej výroby elektriny u nás. Preto ak sa pre dodávku z takýchto zdrojov rozhodnete, prispejete k tomu, aby mohli naši slovenskí výrobcovia čistej elektriny fungovať, prosperovať a svoju produkciu zelenej energie aj postupne zvyšovať.

Zelenšia domácnosť za dve eurá

Dodávka zelenej energie z takéhoto zdroja je zo strany SSE garantovaná na 100 %. Umožňujú to takzvané záruky pôvodu, ktoré sa pred časom dostali aj do našej energetickej legislatívy. Požiadať o vydanie takýchto záruk môže iba elektráreň, ktorá vyrába elektrinu z obnoviteľných zdrojov. Záruku pôvodu vydáva výrobcom zelenej elektriny lokálny organizátor trhu, ktorým je na Slovensku OKTE (Organizátor krátkodobého trhu s elektrinou). Následne záruky kupuje dodávateľ energie, teda SSE, pre svojich zákazníkov. Ak odoberáte elektrinu od SSE a rozhodnete sa pre službu Zelená energia od SSE, Stredoslovenská energetika garantuje, že celých 100 % spotreby vašej domácnosti bude pokrytých elektrinou vyrobenou na Slovensku obnoviteľnými zdrojmi energie. Za dvojeurový mesačný doplatok k štandardným platbám za dodávku elektriny sa tak vaša domácnosť posunie v pomyselnom ekologickom rebríčku na vyšší stupienok.

Hoci elektrina je pre nás takou absolútnou samozrejmosťou, že nad jej dodávkou sa nezvykneme zamýšľať, už sme si zvykli, že k jej spotrebe treba pristupovať obozretne. Šetrenie energiou pritom nemusí znamenať len úsporu v kWh, môže mať aj podobu ušetrených emisií CO2, ktoré sa nedostanú do ovzdušia. Zelenú energiu od SSE môžete využívať, či bývate v dome, alebo v byte, a jej aktiváciu zvládnete aj z pohodlia svojho domova online na sse.sk/zelenaenergia alebo ak nám zanecháte svoj kontakt, my vás budeme kontaktovať a zodpovieme všetky vaše ďalšie otázky.  

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.