Premeňte svoju domácnosť na zelenú so Zelenou energiou od SSE, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Premeňte svoju domácnosť na zelenú so Zelenou energiou od SSE

22. 2. 2021

Vedeli ste, že svoje úsilie o ekologickú domácnosť môžete posunúť ešte o úroveň vyššie a rovnako zodpovedne uvažovať aj o dodávke elektriny? Stredoslovenská energetika, a. s., (SSE) prichádza na trh s novým produktom. Domácnosti, ktoré od SSE odoberajú elektrinu, si môžu od marca vybrať jej ekologickejší variant.

Nová služba Zelená energia od SSE vám umožní odoberať elektrinu, ktorá bola vyrobená výhradne na Slovensku z obnoviteľných zdrojov (OZE), najmä z vody, slnka a biomasy. Zelená energia od SSE pritom bude vašu práčku, umývačku či televízor poháňať rovnako spoľahlivo ako tá z konvenčných zdrojov a všetky spotrebiče v domácnosti sa stanú so zelenou elektrinou o niečo ekologickejšie.

Ak sa rozhodnete pre dodávku z obnoviteľných zdrojov, prispejete k tomu, aby mohli naši slovenskí výrobcovia čistej elektriny fungovať, prosperovať a svoju produkciu zelenej elektriny aj postupne zvyšovať.

Zelenšia domácnosť za dve eurá

Ak odoberáte elektrinu od SSE a rozhodnete sa pre službu Zelená energia od SSE, Stredoslovenská energetika garantuje, že celých 100 % spotreby vašej domácnosti bude pokrytých elektrinou vyrobenou na Slovensku obnoviteľnými zdrojmi energie. Za dvojeurový mesačný doplatok k štandardným platbám za dodávku elektriny sa tak vaša domácnosť posunie v pomyselnom ekologickom rebríčku na vyšší stupienok.

Hoci elektrina je pre nás takou absolútnou samozrejmosťou, že nad jej dodávkou sa nezvykneme zamýšľať, vieme, že k jej spotrebe treba pristupovať obozretne. Veľmi dobre to vidieť na príklade na typickej domácnosti – štvorčlennej rodiny bývajúcej v panelákovom byte, ktorej priemerná ročná spotreba elektriny predstavuje okolo 2 200 kWh. So Zelenou energiou od SSE takáto domácnosť uvoľní do ovzdušia zhruba o 240 kg CO2* menej ako domácnosť, ktorá využíva elektrinu z konvenčných zdrojov! Ak domácnosť elektrinou aj vykuruje, ušetrené emisie CO2 sú, samozrejme, násobne vyššie.

So Zelenou energiou od SSE:                   

  • získate 100 % garanciu, že elektrina, ktorú spotrebúvam, pochádza zo slovenských obnoviteľných zdrojov energie,
  • výrazne prispejete k ochrane nášho životného prostredia, 
  • aktívne pomôžete znižovať negatívne vplyvy človeka na globálnu klímu,
  • podporíte rozvoj zelených elektrární,
  • zmysluplne využijete 2 eurá na pomoc prírode,
  • zariadite aktiváciu služby jednoducho a bez starostí

Krok k zelenšej budúcnosti môžete spraviť aj vy. Viac informácií nájdete na sse.sk/zelenaenergia.

* Zdroj: https://www.seas.sk/emisie-co2

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.