Otvárame druhý ročník edukačnej súťaže so Šťukesom, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Otvárame druhý ročník edukačnej súťaže so Šťukesom

17. 12. 2019

Pamätáte si ešte na zábavného spoločníka detí, ktorý celý deň sedí na stene a všíma si všetkých vôkol seba? Dospelí aj deti ho často prehliadajú, a tak sa rozhodol, že to zmení. S deťmi sa vypínač Šťukes rýchlo skamaráti a vysvetlí im, ako môžu aj ony pomocou jednoduchých rád a trikov každý deň šetriť energiou.

Šťukes učí šetriť energiou

Potreba energetickej efektívnosti rastie z celosvetového hľadiska doslova každý deň. Preto sme sa rozhodli otvoriť druhý ročník úspešnej edukačnej súťaže pre školy, ktorej hlavným hrdinom je kamarát detí – Šťukes. Cieľom súťaže je v téme šetrenia energiou prostredníctvom materských a základných škôl (1. – 4. ročník) edukovať tých najmladších – našu budúcu generáciu. A keďže sme si istí, že deti sú vnímavé, v rámci súťaže pre ne Šťukes pripravil svoju novú brožúrku so zábavnými úlohami, pexesoďalšie náučné videá.

V čom súťaž spočíva?

Pre školu, ktorá sa do súťaže zapojí, môžu jej šikovní žiaci od SSE vyhrať jednu z ôsmich cien v celkovej hodnote 10 000 € a to na čokoľvek!
 

  1. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 3 500 eur
  2. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 2 500 eur
  3. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 1 500 eur
  4. – 8. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 500 eur

Teší nás, že minuloročná súťaž mala veľký úspech

Do 1. ročníka súťaže sa zapojilo viac ako 100 škôl, pričom 3 z nich získali od SSE finančné odmeny v celkovej výške až 6 000 eur! Kresby, ktoré nám prišli do minuloročnej súťaže, si môžete pozrieť na našom FB profile Stredoslovenska energetika – SSE v ľavom menu Fotky (Ako nás Štukes naučil šetriť energiou).

Všetky dôležité informácie o tom, ako vašu školu do súťaže zapojiť, nájdete na www.sse.sk/stukes.
 

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.