Otvárame druhý ročník edukačnej súťaže so Šťukesom

17. 12. 2019

Pamätáte si ešte na zábavného spoločníka detí, ktorý celý deň sedí na stene a všíma si všetkých vôkol seba? Dospelí aj deti ho často prehliadajú, a tak sa rozhodol, že to zmení. S deťmi sa vypínač Šťukes rýchlo skamaráti a vysvetlí im, ako môžu aj ony pomocou jednoduchých rád a trikov každý deň šetriť energiou.

Šťukes učí šetriť energiou

Potreba energetickej efektívnosti rastie z celosvetového hľadiska doslova každý deň. Preto sme sa rozhodli otvoriť druhý ročník úspešnej edukačnej súťaže pre školy, ktorej hlavným hrdinom je kamarát detí – Šťukes. Cieľom súťaže je v téme šetrenia energiou prostredníctvom materských a základných škôl (1. – 4. ročník) edukovať tých najmladších – našu budúcu generáciu. A keďže sme si istí, že deti sú vnímavé, v rámci súťaže pre ne Šťukes pripravil svoju novú brožúrku so zábavnými úlohami, pexesoďalšie náučné videá.

V čom súťaž spočíva?

Pre školu, ktorá sa do súťaže zapojí, môžu jej šikovní žiaci od SSE vyhrať jednu z ôsmich cien v celkovej hodnote 10 000 € a to na čokoľvek!
 

  1. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 3 500 eur
  2. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 2 500 eur
  3. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 1 500 eur
  4. – 8. miesto: finančná výhra pre školu v hodnote 500 eur

Teší nás, že minuloročná súťaž mala veľký úspech

Do 1. ročníka súťaže sa zapojilo viac ako 100 škôl, pričom 3 z nich získali od SSE finančné odmeny v celkovej výške až 6 000 eur! Kresby, ktoré nám prišli do minuloročnej súťaže, si môžete pozrieť na našom FB profile Stredoslovenska energetika – SSE v ľavom menu Fotky (Ako nás Štukes naučil šetriť energiou).

Všetky dôležité informácie o tom, ako vašu školu do súťaže zapojiť, nájdete na www.sse.sk/stukes.
 

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.