Kedy je vhodná doba na nákup energií a budú ceny ešte rásť? Aj na tieto otázky priniesol odpovede odborný seminár Biznis raňajky SSE, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Kedy je vhodná doba na nákup energií a budú ceny ešte rásť? Aj na tieto otázky priniesol odpovede odborný seminár Biznis raňajky SSE

26. 5. 2022

Trh s energiami je v súčasnosti ťažko skúšaný. Za uplynulý rok dosiahli ceny elektriny a plynu svoje historické maximá, ich cena na burze sa zvýšila na 3 – 4-násobok minuloročných cien. Kým takto pred rokom boli ceny relatívne stabilné a ich občasný mierny výkyv bol skôr výnimkou, ich aktuálny vývoj predstavuje pravý opak.

Biznis raňajky SSE

Situácia je náročná nielen pre dodávateľov energií, ale aj pre firmy a koncových zákazníkov.
Je pochopiteľné, že predovšetkým tie firmy, u ktorých náklady na energie tvoria podstatný podiel z ich prevádzkových nákladov, zvažujú svoje ďalšie podnikateľské kroky s istou dávkou neistoty.

Orientovať sa v spleti neočakávaných udalostí vo svete a odhadnúť ich dopad na vývoj cien energií nie je jednoduché. Našim kľúčovým zákazníkom sme preto opäť po roku priniesli odborný seminár Biznis raňajky SSE, ktorý sa uskutočnil 19. 5. 2022 v priestoroch jedného z bratislavských LED štúdií.

Tohtoročnou nosnou témou Biznis raňajok boli predovšetkým dôležité míľniky a vývoj cien na komoditnom trhu v podaní nášho špecialistu na nákup elektriny Mariána Rosinca; aktuálne možnosti nákupu energií s ohľadom na geopolitickú situáciu, ktoré predstavil Marián Poprenda, vedúci odboru Predaj B2B zákazníkom, a tiež téma energeticky efektívnych riešení, ktoré v čase rastúcich cien pomôžu znížiť energetickú náročnosť prevádzok, od Miloša Barčiaka a Pavla Ďuricu, manažérov pre projekty energetickej efektívnosti.  

„Našim zákazníkom prinášame okrem stabilných dodávok energií individuálny a partnerský prístup, s čím úzko súvisí aj poskytnutie relevantných informácií o dianí na trhu s energiami, či už o aktuálnom, alebo s výhľadom do budúcna. Kontakt so zákazníkom, ideálne ten osobný, je rovnako, ako pre každého nášho zákazníka, veľmi dôležitý aj pre nás. Som preto rád, že sme tohtoročnými Biznis raňajkami opäť oslovili viac ako 100 našich zákazníkov,“ zhodnotil úspešnosť Biznis raňajok Ing. Patrik Vicenec, riaditeľ pre Predaj B2B zákazníkom.

Veríme, že získané informácie budú pre našich zákazníkov prínosné a pomôžu im, v tejto neľahkej dobe, v ich rozhodovaní o ďalších podnikateľských zámeroch.

---
Aktuálne komentáre a predikcie vývoja komoditného trhu od našich špecialistov nájdete počas celého roka v našej aplikácii Pricewatch.

Sledujte nás aj na LinkedIne –
profil Stredoslovenská energetika, a. s.

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.