Chcete znížiť výdavky na energie v domácnosti? Začnite plynom!

Výdavky domácnosti za plyn vo výraznej miere závisia od množstva plynu, ktoré domácnosť spotrebuje za rok, a, samozrejme, aj od samotnej ceny, ktorá sa tvorí na základe burzových cien plynu.

Cena dodávky plynu pre domácnosti je regulovaná ÚRSO, ktoré stanovuje aj pravidlá jej výpočtu. Samotná cena odráža najmä vývoj na burze, kde sa ceny menia každý deň a do výpočtu vstupuje ich priemer za posledných 12 mesiacov. Situácia na veľkoobchodnom trhu (burze) nebola z pohľadu cien priaznivá a došlo k ich medziročnému nárastu o necelých 10 %.

Snahou spoločnosti Stredoslovenská energetika, a. s., (SSE) je neustále udržiavať ceny čo najpriaznivejšie pre zákazníkov, a preto dopad na koncovú cenu odberateľov pre rok 2020 nie je taký významný. Koncové ceny plynu SSE od 1. 1. 2020 upravuje, pričom pri využití jej najatraktívnejších ponúk je medziročný rozdiel menej ako 3 %. V prípade samotnej dodávky plynu Stredoslovenská energetika, a. s., stále zachováva svoje ceny nižšie do -6 % v porovnaní s dominantným dodávateľom. Domácnosť, ktorá využíva plyn iba na varenie, si tak v tomto roku priplatí len menej ako 10 centov mesačne. Domácnosti s vyššou spotrebou, ktoré plynom ohrievajú vodu a kúria, zaplatia mesačne v priemere asi o 1,6 eura viac. Aj v roku 2020 napĺňa Stredoslovenská energetika, a. s., cieľ výhodnej ponuky a zákazníkom sa preto oplatí odoberať od SSE obidve komodity – elektrinu aj plyn.

SSE teraz okrem jedinečnej zľavy do výšky -6 % na dodávku plynu ponúka možnosť bezstarostne zmeniť svojho dodávateľa plynu. Túto zmenu zvládnete hravo aj z pohodlia svojho domova na stránke Plyn pre domácnosti. Garanciou stabilných dodávok plynu, svojou nadštandardnou zákazníckou starostlivosťou a profesionálnym prístupom je Stredoslovenská energetika, a. s., spoľahlivým dodávateľom energií už pre viac než 650 000 zákazníkov. Pridajte sa k nim aj vy.

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.