Čakali ste na dotácie Zelená domácnostiam? Sú tu a už vás vieme registrovať na získanie finančného príspevku až 4 370 eur., Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Čakali ste na dotácie Zelená domácnostiam? Sú tu a už vás vieme registrovať na získanie finančného príspevku až 4 370 eur.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) informovala 29. 4. 2024 o otvorení informačného systému na registráciu žiadostí o poukážky v projekte Zelená domácnostiam.

Našich zákazníkov, ktorí už s nami uzatvorili zmluvy na inštaláciu fotovoltických panelov, solárnych kolektorov alebo tepelných čerpadiel, sme začali okamžite registrovať do systému a ako zhotoviteľ žiadosti následne aktivujeme.

SIEA uvádza, že k dispozícii sú finančné prostriedky v celkovej výške viac ako 150 miliónov eur, preto, ak ste s rozhodnutím inštalácie niektorého so zariadení čakali až na reálnu dostupnosť dotácie, obráťte sa na nás a okrem poradenstva a samotnej inštalácie vám pomôžeme aj so získaním príspevku z projektu Zelená domácnostiam.

Na zariadenia na využívanie obnoviteľných zdrojov energie je v projekte do roku 2029 vyčlenených 151,6 milióna eur. Zelená domácnostiam je príležitosťou na získanie doteraz najvyššej štátnej podpory pre inštaláciu malých zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie (OZE). Maximálna výška finančného príspevku môže dosiahnuť pre fotovoltiku až 4 025 €, pre slnečné kolektory až 2 300 € a pre tepelné čerpadlá až 4 370 €. Výška príspevku závisí od veľkosti systému, vašej spotreby, lokality a ďalších podmienok národného projektu. To je však celé naša starosť, stále platí, že so získaním príspevku vám pomôžeme a celé riešenie vám dodáme na kľúč a pre vás bez starostí.

Poraďte sa s nami a spoľahnite sa na kvalitné a výhodné riešenie od SSE:

  • Zrealizujeme obhliadku priamo u vás a poradíme vám s výberom najvýhodnejšieho riešenia.
  • Zabezpečíme celú administratívu na získanie príspevku bezplatne za vás.
  • Dosiahnete zníženie svojich nákladov na energie o 30 – 50 %.
  • V prípade fotovoltiky vám zabezpečíme všetky vyjadrenia potrebné k pripojeniu do distribučnej siete a zriadime vám našu vlastnú Virtuálnu batériu od SSE pre ďalšie zníženie nákladov na energie.
  • Zrealizujeme komplexné riešenie na kľúč s automatickou prevádzkou, jednoduchou údržbou, možnosťou integrácie do vašich už existujúcich systémov a online monitoringom cez aplikáciu.

Používame kvalitné komponenty od top svetových výrobcov.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.