Aktivovanie žiadostí a vydávanie poukážok v projekte Zelená domácnostiam je pozastavené, Aktuality, Médiá, Stredoslovenská energetika

Aktivovanie žiadostí a vydávanie poukážok v projekte Zelená domácnostiam je pozastavené

6. 3. 2023

Vážení zákazníci, 

dovoľujeme si Vás informovať o pozastavení našej služby Zelená domácnostiam od SSE pre nových záujemcov, keďže finančné prostriedky na dotácie z projektu Zelená domácnostiam boli vyčerpané. 

V zmysle vyjadrenia Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) zo dňa 28. 2. 2023, žiadosti o poukážky z projektu Zelená domácnostiam už nie je možné aktivovať. Vzhľadom na to, že záujem o poukážky prevýšil vyčlenenú sumu, SIEA pozastavila ich vydávanie. Aktuálne domácnosti disponujú vydanými poukážkami na inštaláciu zariadení v hodnote 10 miliónov €. Registrácia nových žiadostí je naďalej otvorená, slúži však len na evidovanie záujmu domácností o podporu v ďalšom období. SIEA preveruje možnosti, či je možné doplniť zdroje do prebiehajúceho projektu. O ďalšom postupe bude SIEA informovať v krátkom čase. Zároveň sa pripravuje pokračovanie projektu, ktoré bude financované z nového programu Slovensko. Nové podmienky podpory budú zverejnené po schválení projektu. O príprave projektu bude SIEA priebežne informovať. 

Zároveň zo strany SSE pripravujeme aj možnosť zvýhodnenej inštalácie fotovoltiky bez využitia štátnej podpory. O všetkých novinkách Vás budeme informovať na našom webe sse.sk a prostredníctvom e-mailu.

Nemáte u nás zaevidovaný e-mail? Aktualizujte si svoje kontaktné údaje prostredníctvom nášho formulára.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.