• Prejsť na

Zapnite si doma zelenú energiu

Jeden známy ekonomický výrok hovorí, že najlepším spôsobom, ako sa dlhodobo zabezpečiť, napríklad aj na dôchodkový vek, nie sú sporivé piliere ani špeciálne poistenia. Je to minimalizácia nákladov na prevádzku domácnosti, predovšetkým na energie. Nikto dnes totiž nepredpokladá, že ich cena bude v budúcnosti klesať. Okrem toho, mať spotrebu energií pod kontrolou a disponovať vlastným zdrojom elektriny alebo tepla sa vyplatí už aj dnes.

Zelená domácnostiam

Projekt Zelená domácnostiam sa teší neustálemu záujmu. Počas siedmeho kola prideľovania dotácii malo záujem o inštaláciu fotovoltaických panelov 339 domácnosti.

S projektom Zelená domácnostiam môžete získať finančné prostriedky na obnoviteľné zdroje v oblasti fotovoltaických inštalácií, solárnych termických kolektorov a tepelných čerpadiel. Do projektu sa môžu zapojiť slovenské domácnosti od decembra 2015. Projekt má do roku 2018 rozpočet 45 miliónov eur, ktoré sa postupne, po častiach uvoľňujú.

Zapojte sa s nami do projektu a my Vám poskytuje komplexný servis od žiadosti, cez administratívne záležitosti spojené s dotáciou až po realizáciu technického riešenia. V rámci projektu môžu rodinné alebo bytové domy získať štátnu dotáciu na nákup a inštaláciu fotovoltických panelov, solárnych kolektorov a tepelných čerpadiel.

Bližšie informácie nájdete na stránke Zelená domácnostiam.

Finančný príspevok na inštaláciu zariadenia/zariadení na využívanie obnoviteľných zdrojov energie v domácnostiach je poskytovaný z finančných prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja a štátneho rozpočtu SR, prostredníctvom Operačného programu Kvalita životného prostredia v rámci národného projektu Zelená domácnostiam v súlade so Všeobecnými podmienkami projektu zverejnenými na internetovej stránke zelenadomacnostiam.sk. Stredoslovenská energetika je zapísaná v zozname oprávnených zhotoviteľov v zmysle Všeobecných podmienok národného projektu Zelená domácnostiam.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailu
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej emailovej schránke