• Prejsť na

Tretie kolo projektu Zelená domácnostiam začne 6. septembra 2016

Vlastníte rodinný alebo bytový dom a chceli by ste si aj vy znížiť svoju spotrebu energie? Využite už od 6. septembra 2016 možnosť uchádzať sa o podporu na využívanie obnoviteľných zdrojov energie až do výšky 3 700€ v treťom kole Zelená domácnostiam.

S kvalitnými zariadeniami na výrobu tepla, ktoré pokrývajú spotrebu energie na rodinných či bytových domoch alebo malé zariadenia na výrobu energie, môžete rýchlo a jednoducho ušetriť nielen energiu ale i čas a najmä peniaze.

Projekt sa teraz blíži už do svojho tretieho kola a dáva možnosť čerpať podporu výhradne domácnostiam z krajov mimo Bratislavy. Na projekt bolo vyčlenených až 45 miliónov eur a doposiaľ, po prvom a druhom kole, je rezervovaných na viac než 3000 inštalácií 6,7 milióna eur. Slovenská inovačná a energetická agentúra zabezpečuje, aby bolo vydávanie, ako i následné preplácanie poukážok na inštaláciu zariadení realizované priebežne. Plynulosť vyplácania závisí však od dodržiavania podmienok financovania z prostriedkov Európskej únie.

Zelená domácnostiam

Ak sa rozhodnete zapojiť do projektu Zelená domácnostiam je dôležité, aby ste zvážili, či nie je pre vás inštalácia zariadenia, o ktoré máte záujem problematická, aby sa predišlo prepadnutiu poukážky, či inštalácii zariadenia v hraničnom termíne, vzhľadom na to, že platnosť získanej poukážky je 3 mesiace.

Vypočítajte si úsporu svojej domácnosti a získajte viac informácií o projekte Zelená domácnostiam na http://www.zelenasse.sk/.

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.