• Prejsť na

Súťaž so Šťukesom je v plnom prúde!

Až 102 škôl sa zapojilo do našej súťaže so Šťukesom, vďaka ktorej sa nám v spolupráci s materskými a základnými školami podarilo naučiť stovky detí, ako aj ony môžu prispievať ku šetreniu energiami v ich domovoch. Ako sa školy do súťaže zapojili, čo môžu vyhrať a ako im v tom môžete pomôcť? POZOR, hlasovanie už prebieha!

Deti sa učili aj kreslili

Vypínač Šťukes deťom tému šetrenia energii vysvetlil jednoducho, hravo a zrozumiteľne v novej edukačnej SSE brožúrke a videách, ktoré sme deťom pripravili špeciálne pre túto súťaž.  Hlavnými hrdinami sú aj radiátor Kamarátor, žiarovka Svetluška a chladnička Hladnička. Každý z týchto hrdinov sa deťom „posťažoval“, že k nim musia deti pristupovať oveľa zodpovednejšie ako doteraz (nenechať chladničku príliš dlho otvorenú, zhasínať svetlo atď..). Učitelia si s deťmi hravou formou vysvetlili tieto základy šetrenia energiami a úlohou detí bolo následne znázorniť v kresbe, ako sa naučili energie šetriť a aké nové poznatky získali.

TOP 10+1 – hlasujte na našom Facebooku!

Celkovo sme obdržali 489 kresieb, čiže konkurencia bola naozaj vysoká! Zo všetkých kresieb porota vybrala TOP 10 a následne udelila ešte jednu „zelenú kartu“ kresbe, ktorú nakreslil žiak so špeciálnej školy. Ako najdôležitejšie kritérium pri výbere TOP kresieb sme brali nielen kreativitu, ale najmä úroveň porozumenia témy šetrenia energiami. TOP 10+1 súťažných kresieb sú od 18. 3. 2019 umiestnené na facebookovej stránke Stredoslovenská energetika – SSE hlasovať môžete až do 28. 3. 2019. Školy súťažia o finančné výhry: 1 miesto 3 000 €, 2. miesto 2 000 € a 3. miesto 1 000 €.  Nezabudnite, že vyhráva kresba s najvyšším počtom hlasov, a preto podporte vášho favorita komentárom s číslom kresbičky čím skôr!


Pre zaujímavosť

Tešíme sa, že deťom sa hlavní hrdinovia páčili, čoho dôkazom bolo ich relevantné znázorňovanie v kresbách. Najväčším obľúbencom sa stala žiarovka Svetluška, ktorá bola až na 436 obrázkoch!

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.