• Prejsť na

Slováci vyčerpali 4 milióny € za neuveriteľných 30 minút

Tretie kolo projektu Zelená domácnostiam bolo spustené 6. septembra 2016 a Slováci čiastku 4 milióny € dokázali vyčerpať za neuveriteľných 30 minút.

Projekt Zelená domácnostiam sa bezprostredne po spustení tešil záujmu, ktorý prekonal všetky očakávania. Už po pol hodine po spustení záujem domácností výrazne prevýšil čiastku 4 milióny €, ktorá bola na projekt alokovaná.

Informačný systém zaevidoval viac než 3 200 novoprijatých žiadostí. V dôsledku tejto skutočnosti bolo tretie kolo projektu po 30 minútach od sputenia uzatvorené. 

Následne systém začal s vyhodnocovaním žiadostí. Ako uvádza Slovenská informačná a energetická agentúra (SIEA), daných poukážok bolo po preskúmaní žiadostí vydaných 1 824.

Pozitívnym krokom voči domácnostiam bola skutočnosť, že organizátor zverejnil presný termín ako i konkrétny čas, kedy bude možné žiadosť elektronicky podávať.

Podľa štatistík SIEA bolo v treťom kole projektu Zelená domácnostiam zaevidovaných 744 poukážok na inštaláciu slnečných kolektrov, 717 na realizáciu tepelných čerpadiel, 263 ku kotlom na biomasu a 100 k fotovoltickým panelom.  

V pripravovanom štvrtom kole budú môcť požiadať o poukážku domácnosti z bratislavského kraja na inštaláciu fotovoltických panelov.

Zdroj: zelenadomacnostiam.sk

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.