• Prejsť na

Deň Zeme podľa SSE | Už tretí raz sme pomohli zmeniť mesto

Až štyri desiatky dobrovoľníkov zo skupiny SSE sa v piatok 20. apríla zúčastnilo brigády pri Vodnom diele Žilina. Čistili sme okolie malého jazierka neďaleko veľkej vodnej plochy, ako i náročnejší terén na brehoch Váhu.

Mesto INAK

V rámci Dňa Zeme a firemného dobrovoľníctva sme sa už tretí rok po sebe zapojili do čistenia mesta. V minulosti to bola súčasť festivalu mestoINAK. Po prvýkrát sa akcia konala samostatne pod názvom - Vyčistíme si naše mesto! Myšlienkou bolo zapojenie čo najväčšieho počtu obyvateľov a firiem. Celkovo sa čistilo na 27 miestach Žiliny a najväčšia účasť bola na Vodnom diele Žilina, kde čistili aj naši zamestnanci.

Akciu už po štvrtýkrát organizuje občianske združenie PRELES, ktorého zástupca, Mgr. Vladimír Randa, sa s nami aktivity zúčastnil.

„Som veľmi rád, že skupine SSE záleží na tom, v akom stave je životné prostredie v našom meste. Firemní dobrovoľníci nielenže spravia za jeden deň veľký kus práce, ale takýmto prístupom inšpirujú aj ďalšie spoločnosti k podobným aktivitám. Za to patrí celej spoločnosti a najmä aktívnym zamestnancom veľká vďaka“, komentoval p. Randa.

Tohtoročný rekordný počet zapojených dobrovoľníkov sa stal skutočnosťou aj vďaka krásnemu slnečnému počasiu, no zároveň ukazuje, že duch pomoci zapustil v našej spoločnosti už pevné korene. Bol to aj krásny darček našej planéte k celosvetovému Dňu Zeme (22. apríl).

Dobrovoľníci so SSE

Deň Zeme podľa SSE

>Viac aktualít

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailovej schránky
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej e-mailovej schránke
Odoslaním e-mailu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov.