• Prejsť na

Ako šetriť energiu počas sviatkov?

Vianoce a Nový rok nám vedia poriadne prevetrať peňaženky. Vianočná výzdoba, kúpa darčekov, príprava pohostenia a k tomu náklady na energie, ktoré sa v snahe vysvietiť si celý dom či byt výrazne zvyšujú. Aby ste sa nemuseli chytať za hlavu, poradíme Vám ako počas Vianoc ušetríte.

Vianočné svetielka

Vianočný stromček alebo osvetlenie na dome nemusí svietiť vo dne i v noci. Svetlá naplno vyniknú a vytvoria atmosféru najmä počas večera. Preto dajte osvetleniu cez deň vydýchnuť a zapnite ho až po západe slnka. Ušetríte náklady na osvetlenie, ktoré by počas dňa aj tak zaniklo.  

Ledky

Vymeňte staré vianočné osvetlenie za nové úsporné! LED osvetlenie spotrebuje o 90 % menej energie ako klasické svetielka a ich životnosť je až 40 000 hodín. Nemusíte si každoročne lámať hlavu s dopĺňaním vyhorených sviečok. Prvotná investícia sa vám niekoľkonásobne vráti.

Príjemná atmosféra pri sviečkach

Dotvorte si príjemnú a romantickú atmosféru párom sviečok alebo ohňom v kozube. Nielen, že vás to dobije energiou po namáhavom dni, ale navyše znížite náklady na elektrinu. Dávajte ale pozor. Sviečky netreba podceňovať. Preto ich nezabudnite uhasiť, ak sa rozhodnete ísť von.  

Prihláste sa na odber noviniek do e-mailu
Najaktuálnejšie dianie priamo vo vašej emailovej schránke